BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

TÜRK GENÇLİĞİ

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

vFutbolda 6+1 dönemi

YazarMesaj
RüZgAr
SİTE KURUCUSU
SİTE KURUCUSU
RüZgAr

Erkek
İlgi alanları : AŞk MÜzik
En çok istediği : I WONT TO BE HAPPY

vFutbolda 6+1 dönemi Empty
MesajKonu: vFutbolda 6+1 dönemi   vFutbolda 6+1 dönemi I_icon_minitimePaz Tem. 08, 2007 6:59 pm

vFutbolda 6+1 dönemi Blank

Futbolda 6+1 dönemi

Futbol Federasyonu, yabancı oyuncu sayısını 6+1 olarak açıkladı. Bundan sonra Süper Lig'de takımlar 18 kişilik kadroda 7 oyuncu bulundurabilecek fakat 6'sını ilk 11'de oynatabilcek.

vFutbolda 6+1 dönemi 16340

Anadolu Ajansı

Güncelleme: 17:57 TSİ 7 Temmuz 2007 Cumartesi

Futbol Federasyonu bugün Trabzon'da yaptığı toplantıda, uzun süredir merakla beklenan yabancı futbolcuların sayısı ile ilgili kararını açıkladı.

Haluk Ulusoy Kamp ve Eğitim Merkezi'nde, Haluk Ulusoy başkanlığında toplanan Federasyon Yönetimi, 6 olan yabancı sınırını 7'ye çıkardı. Futbol Federasyonu, 6+1 sistemini kabul ederken, 18 kişilik kadroda 7 oyuncu bulunabilecek ama 6'sı aynı anda sahada olabilecek.

Toplantısı sonrasında, basın mensuplarına açıklamada bulunan başkan vekili Affan Keçeci, yabancı futbolcu kontenjanıyla ilgili kararın verildiğini belirterek, ''Bundan böyle 18 kişilik müsabaka kadrosunda 7 yabancı futbolcu bulunmasına, bunun 6'sının sahada, 1 tanesinin ise değişikliklerde kullanabilme imkanı verilmesine karar verilmiştir. Daha açık tabirle 6 yabancı sahada yer alacak, diğer yabancı 18 kişilik listede yer alacak. Herhangi bir şekilde yedek kulübesinde bulunan yabancının oyuncu girmesi halinde bir başka yabancının oyundan alınması gerekmekte'' diye konuştu.

Keçeci, başkan Haluk Ulusoy'un sağlık problemleri olduğu yönünde basında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını kaydetti.

Yaklaşık 1 ay önce Kulüpler Birliği aldığı tavsiye kararında yabancı oyuncu sayısının sınırsız olmasını istemişti. Bu kulüpler arasında Fenerbahçe, Trabzonspor ve Gençlerbirliği başı çekerken Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören sınırsız yabancıya karşı çıkmıştı.

DİĞER KARARLAR

Yönetim Kurulu toplantısında, Turkcell Süper Lig takımlarının, 18 kişilik maç kadrolarında, kulübüne tescil edildiği tarihten en az 2 yıl süre geçmiş, 01.01.1985 ve daha sonra doğmuş bir oyuncu bulundurmaları zorunlu kılındı.

Yönetim kurulu, geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat eden genel sekreter vekili Nüzhet Kiper Bağış'tan boşalan göreve Gıyaseddin Şenman'ı getirdi. Yönetim, 'Sevgi Çocukları' projesi kapsamında Siirt Yetiştirme Yurt ve Yuvası bünyesinde yaptırdığı sahaya da Nüzhet Kiper Bağış adının verilmesi kararlaştırdı.

63 futbolcu, 6 teknik adam ve masör ile kulüpler arasındaki ihtilaf dosyalarının karara bağlandığı toplantıda, sağlık kurulunun liglerin başlaması öncesinde kulüp doktorlarına 'Sıcakta futbol' konu başlıklı seminer verilmesi projesi de onaylandı.

A Milli Futbol Takımı'nın 22 Ağustos Çarşamba günü deplasmanda Romanya ile yapacağı özel, 8 Eylül Cumartesi günü Valetta'da oynayacağı Malta, 12 Eylül Çarşamba günü de İstanbul'da Macaristan ile yapacağı Avrupa Şampiyonası Grup Eleme Maçları ile ilgili ön hazırlıkların başlatılması konusunda yönetim kurulunca görüş birliğine varıldı.

Yönetim kurulu ayrıca, Kırgızistan Futbol Federasyonu ile ilişkilerin giderek artan bir tempoda geliştirilmesini de karara bağladı.

c
https://cambaz.yetkinforum.com

vFutbolda 6+1 dönemi
1 sayfadaki 1 sayfası